Avicularia metallica (Металическа розовопръста тарантула)
Металическата розовопръста или белопръста тарантула е един от по-големите представители на семейство Avicularia. Доста са спокойни и са чудесни тарантули за начинаещи. Напълно порасналите паяци от този вид притежават красива металическо синя лъскавина на тялото. Въпреки че са спокойни, те са доста бързи.
Местообитание: Гористите области на Колумбия.
Тип: Дървесен
Температура: 27 to 30°C
Влага: 70 до 75%
Темперамент: Хрисими и спокойни са, което ги прави перфектни за начинаещи любители, но трябва да се внимава, защото са доста бързи и затова държането се препоръчва само когато е наистина необходимо (при почистването на терариума например). Използвайте края на малка четка за боядисване, за да го примамите в буркан, като по този начин ще избегнете риска за вас и за вашата тарантула.
Терариум: Малките паячета могат да живеят в кутия с дупки за проветрение в горната й част. Възрастните могат да живеят в 35-40 литров или по-голям терариум. Този вид изисква терариум с много места подходящи за направата на мрежа (например кора от дърво подпряна на една от стените на терариума. Височината е много по-важна от площта на дъното. Субстрата за дъното може да е торфен мъх, обикновена почва за цветя, дървени стърготини или вермикулит, което е най-препоръчителното, тъй като задържа влага и не предизвиква появата на плесени както почвата за цветя. Ако използвате вермикулит с Avicularia metallica ще трябва да поставите тънък слой дървени стърготини на повърхността му, тъй като той може да полепне по краката му. Субстрата трябва да е дълбок около 3-5 см.
Хранене: Малките паячета ядат малки щурчета и други дребни насекоми. Възрастните ядат щурци, скакалци, брашнени червеи, други насекоми с подходящ размер, малки гущерчета и новородени мишлета.
Отрова: Всички тарантули имат отрова. Въпреки, че тя е безвредна за хората, може да щипе няколко часа. Ако бъдете ухапан, за всеки случай потърсете медицинска помощ. Дръжте настрана всички други животни като кучета и котки например, защото ако за нас тя е безвредна, то за кучетата и котките може да е по-различно.
Защитни косъмчета: Този вид отделя защитни косъмчета.
No comments:
Post a Comment